1402/07/04

نشست هیات رییسه فدراسیون هاکی دیروز (یکشنبه) در محل فدراسیون هاکی تشکیل شد

 رییس فدراسیون هاکی در آخرین نشست هیات رییسه این فدراسیون در سال ۱۳۹۹ گفت: امسال با تمام‌ مشکلاتی که پیش روی ما بود، بسیاری از برنامه‌های خود را اجرایی کردیم و توانستیم در هاکی نمره قبولی بگیریم.

قدیمی: هاکی در سال ۹۹ نمره قبولی گرفت

به گزارش روابط عمومی فدراسیون، نشست هیات رییسه فدراسیون هاکی دیروز(یکشنبه) در محل این فدراسیون تشکیل شد.

در این نشست که بهرام قدیمی «رییس فدراسیون ‌هاکی» ،‌ فرشاد قهرمانی عضو هیات‌ رییسه، حسن اباذری دبیر فدراسیون، کامران کتال کارشناس خبره، تورج پورمیرزا خزانه‌دار، محمد ‌رحیمیان بازرس قانونی، ایرج رحمانی مشاور ارشد و علی رضا باقری مشاور حضور داشتند درباره بررسی عملکرد فدراسیون در سال ۱۳۹۹ و بررسی کلیات تقویم اجرایی فدراسیون در سال ۱۴۰۰، پیگیری امور مرتبط با پاداش ملی‌پوشان بحث و تبادل نظر شد.

اعزام تیم‌های ملی در سال ۱۴۰۰ به مسابقات برون مرزی از نکات دیگر مطرح شده در این جلسه بود. ‌هاکی ایران در سال آتی مسابقات حساس و مهمی را پیش رو خواهد داشت.

هاکی بازان  ایران که عنوان قهرمانی در داخل سالن آسیا را یدک می‌کشند برای دفاع از قهرمانی خود کار چندان سختی را پیش رو نخواهند داشت. آنها پس از حضور در تورنمنت قاره‌ کهن در جام جهانی حاضر خواهند شد. جام جهانی می‌تواند برای هاکی ایران افتخار بزرگ و با ارزشی را رقم بزند. فدراسیون هاکی برای حضوری پر قدرت در این رقابت‌ها برنامه‌های ویژه‌ای را تدارک دیده‌اند و قرار است برنامه‌های آماده‌سازی هاکی انجام شود.

قدیمی: در هاکی نمره قبولی می‌گیریم

رییس فدراسیون هاکی با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۹ ویروس کرونا بسیاری از رویدادهای مهم ورزشی را لغو کرد، اظهار داشت: متاسفانه شیوع ویروس کرونا در ورزش جهان تاثیر منفی داشت و بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رویداد ورزشی جهان به خاطر این ویروس مهلک لغو شد.

وی افزود: با تمام‌ مشکلاتی که پیش روی ما بود، بسیاری از برنامه‌های خود را اجرایی کردیم و توانستیم در هاکی نمره قبولی بگیریم.

قدیمی خاطرنشان کرد: برگزاری کلاس‌های مربیگری، داوری و ارتقا سطح آموزش مربیان از دیگر برنامه‌های فدراسیون هاکی بود که با موفقیت انجام شد.

رییس فدراسیون هاکی تصریح کرد: مسابقات لیگ ‌ هاکی در بخش مردان و زنان به بهترین شکل ممکن به پایان رسید و تیم‌های برتر معرفی شدند.

قهرمانی: هدف موفقیت در مسابقات جهانی است

«فرشاد قهرمانی» ‌عضو هیات رییسه فدراسیون هاکی با اشاره به فعالیت‌های فدراسیون هاکی در سال ۹۹ اظهار داشت: در سالی که گذشت و با تمام شرایط محدودیت‌هایی که به خاطر ویروس کرونا حاکم بود تلاش کردیم تا برنامه‌های فدراسیون را در راه گسترش این رشته ورزش انجام بدهیم و تا حدود زیادی در این راه موفق بودیم.

وی افزود:با توجه به اینکه ورزش هاکی جذابیت‌های فراوانی دارد می‌توان این رشته را در ایران گسترش داد، طبق آمار هاکی چهارمین رشته پرطرفدار ورزشی در جهان محسوب می‌شود.

یکی از مشکلاتی که نه تنها فدراسیون هاکی بلکه تمام فدراسیون‌های ورزشی با آن روبرو هستند، مشکلات مالی است. ما به دنبال این هستیم تا با فراهم کردن منابع مالی و راهکارهای اقتصادی برنامه‌های خود را انجام بدهیم.

‌عضو هیات رییسه فدراسیون هاکی خاطرنشان کرد: لیگ هاکی با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی با استانداردهای ویژه برگزار شد و سطح کیفی این رقابت‌ها بالا بود.

قهرمانی تصریح کرد: سال آینده مسابقات و تورنمنت‌های ویژه‌ای را خواهیم داشت، بازی‌های آسیایی و جام جهانی از رویدادهایی است که باید در آن حضور پیدا کنیم.

وی تاکید کرد: هدف ما این است علاوه بر اینکه از عنوان قهرمانی خود در بازی‌های آسیایی دفاع می‌کنیم، در جام جهانی نیز حضوری موفقیت‌آمیز داشته روی سکو برویم.

عضو هیات رییسه فدراسیون هاکی در پایان گفت: در نشست هیات رییسه فدراسیون هاکی یکی مهم‌ـرین مسائل مطرح شده پیگیری امور مرتبط با پاداش ملی‌پوشان بود که این موضوع را به جدیت دنبال می‌کنیم تا ورزشکاران افتخار آفرین هاکی با انگیزه بیشتری برای موفقیت در مسابقات پیش رو تلاش کنند.

اباذری: رشد و گسترش هاکی را تسریع دادیم

«حسن اباذری» دبیر فدراسیون هاکی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا اظهار داشت:‌جلسه خوبی بود و خروجی‌های خیلی خوبی داشت، با توجه به اینکه ویروس کرونا محدودیت‌های زیادی را به وجود آورده بود اما فدراسیون هاکی حداکثر توان خود را به کار برد و لیگ‌های منسجمی‌ را برگزار کرد.

وی افزود:به دنبال این بودیم رشد و گسترش هاکی را تسریع بدهیم و جامعه هاکی استقبال خوبی از اقدامات فدراسیون داشت. به طور حتم ثمرات این برنامه‌هایی که از مدت‌ها قبل تدارک دیده شده بود پربار خواهد بود.

دبیر فدراسیون هاکی  خاطرنشان کرد: به گواه کارشناسان لیگ ‌هاکی در سطح بالایی برگزار شد و نفرات منتخب شایسته برای حضور در اردوهای تیم ملی شناسایی شدند.

اباذری تصریح کرد: اردوهای تیم ملی برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا و جام جهانی از اوایل سال آینده شروع خواهد شد.

وی تاکید کرد: در سال ۹۹ در حوزه آموزشی فدراسیون موفق بود، کلاس‌های آنلاین زیادی انجام شد و این فرصت را برای جامعه هاکی فراهم کردیم که با علم روز آشنا شوند و این برنامه‌ها را در سال آینده با قدرت بیشتری ادامه خواهیم داد.