1402/07/08

بهرام قدیمی: هاکی مظلوم واقع شده است

رئیس فدراسیون هاکی با مظلوم خواندن این رشته، خواستار اختصاص بودجه بیشتر در سال ۹۹ شد.

بهرام قدیمی، رئیس فدراسیون هاکی در گفت و گو با ایسنا به برنامه های هاکی ایران اشاره کرد و گفت:جام جهانی هاکی داخل سالن بهمن ماه به میزبانی بلژیک برگزار می شود که کشورهای ایران، بلژیک، آلمان، اتریش، هلند، روسیه، جمهوری چک، استرالیا، نیوزلند، قزاقستان، قهرمان آفریقا و قهرمان آمریکا در این مسابقات حضور دارند. کارمان سنگین است و باید هماهنگ شویم.

او در ادامه افزود: بازیکنانمان را برای اردوی پاکستان آماده کرده بودیم، همه کارهای اعزام را انجام داده بودیم اما به علت شروع کرونا این سفر لغو شد، حتی پاسپورت بازیکنان را هم تهیه کرده ایم و به محض اینکه اوضاع بهتر شود تیم را اعزام می‌کنیم چون باید تیم‌های ملی جوانان دختر و پسر هاکی چمنی را برای انتخابی المپیک جوانان ۲۰۲۱ آماده کنیم. در این راستا نفرات را هم شناسایی کرده‌ایم. اردویی در جهرم برگزار و حدود ۷۰ نفر را شناسایی کردیم که از میان آنها قصد داشتیم ۴۰ نفر را به یک اردوی ۱۵ روزه در پاکستان اعزام کنیم.

رئیس فدراسیون هاکی به تلاش برای وارد کردن تجهیزات لازم برای این رشته اشاره و بیان کرد: تیم ملی امید زمانی که به مسابقات عمان رفته بود، در بازگشت یک چهارم تجهیزات هاکی روی چمن را همراه با خود به ایران آورد و سه چهارم دیگر باقی مانده که دنبال وارد کردن آنها هستیم. طبق برنامه‌هایمان جلو می‌رویم اما در چند ماه اخیر به دلیل شیوع کرونا از برنامه‌ها عقب افتاده‌ایم. البته بیکار ننشسته‌ایم و می‌خواهیم سایر تجهیزات‌مان در پاکستان را از طریق چابهار به کشور وارد کنیم.

او در مورد تجهیز زمین هاکی چمنی در تهران گفت: زمینی در باشگاه انقلاب داریم که باید آن را تجهیز کنیم چون زمین دیگری در تهران برای هاکی نیست. بعد از آن هم باید در مجموعه ورزشی آزادی کمپ تیم ملی را تشکیل بدهیم. نسخه اصلی ما هاکی روی چمن است.

قدیمی در پاسخ به این سوال که پیش از این هم از اختصاص کمپ تمرینی برای تیم ملی در مجموعه آزادی خبر داده بودید، این کمپ چه زمانی به تیم ملی اختصاص پیدا می‌کند؟ گفت: با این موضوع اسفند ماه موافقت شد اما به دلیل شیوع کرونا همه کارها متوقف شده است و زمانی که کارها به روال عادی برگردد، دوباره پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم. تجهیز زمین باشگاه انقلاب و کمپ آزادی جزو برنامه‌های ما در سال جدید است.

او در مورد وضعیت هاکی‌بازان گفت: به بازیکنان برنامه داده‌ایم تا در خانه تمرین کنند و جوایزی را هم برای آنها در نظر گرفته‌ایم. مسئولان استعدادیابی فدراسیون یک طرح در زمینه تمرین هاکی در منزل تهیه کردند تا ورزشکاران حرکات طراحی شده را انجام دهند و فیلم تهیه کنند.

قدیمی در پایان خواستار بودجه بیشتر برای هاکی شد و گفت: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک امسال باید بیشتر حمایت مان کنند. کمیته ملی المپیک سال گذشته ۲۵۰ میلیون تومان بودجه به ما داد که کم بود و در ادامه آقای صالحی امیری کمک کرد چون ما سه اعزام سنگین به مسابقات برون مرزی داشتیم. بنابراین باید بودجه‌مان امسال خیلی افزایش پیدا کند چون هاکی رشته المپیکی است. از طرفی برنامه ساخت و ساز هم داریم. از آنجایی که این رشته تاکنون اسپانسر نداشته و مظلوم واقع شده است، باید کمک کنند تا چراغ هاکی روشن شود.