1402/07/04

استقبال از تیم ملی هاکی با حضور مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها و رئیس فدراسیون هاکی

اعضای تیم ملی هاکی سالنی ایران پس از کسب مقام سوم جام جهانی داخل سالن در آفریقای جنوبی با استقبال آرش فرهادیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها و دکتر بهرام قدیمی رئیس فدراسیون هاکی  وارد ایران شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون هاکی؛ اعضای تیم ملی هاکی سالنی ایران پس از کسب مقام سوم جام جهانی داخل سالن در آفریقای جنوبی با استقبال آرش فرهادیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها و دکتر بهرام قدیمی رئیس فدراسیون هاکی  وارد ایران شدند.

آرش فرهادیان در مراسم استقبال از تیم ملی هاکی، اظهار داشت: تیم ملی هاکی مقتدرانه مقام سوم مسابقات جام جهانی را بدست آورد و می‌توانست فینالیست این مسابقات نیز باشد و این افتخار برای دومین بار برای هاکی‌بازان کشورمان به ارمغان آمد.

وی ادامه داد: تیم ملی هاکی علاوه بر تکرار عنوان سومی این مسابقات موفق شد برای دومین بار تیم ملی آمریکا را نیز شکست دهد و این افتخار بزرگ را برای ورزش ایران به دست آورند.

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها خاطرنشان کرد: فدراسیون هاکی نتایج خوبی را به دست آورده و یقینا در آینده نزدیک شاهد موفقیت‌های بیشتر و رشد و توسعه رشته هاکی در بین علاقمندان این رشته خواهیم بود.

دکتر بهرام قدیمی رئیس فدراسیون هاکی در مراسم استقبال از تیم ملی هاکی با اشاره به برگزاری ششمین دوره از مسابقات جام جهانی در آفریقای جنوبی اظهار داشت: در این مسابقات کشورهای ایران و قزاقستان ۲ نماینده از آسیا بودند که قزاقستان مقام آخر را کسب کرد و ایران در روز مبارک ۲۲ بهمن ماه با شکست دادن آمریکا موفق به کسب مقام سوم این دوره از مسابقات شد.

وی با اشاره به جایگاه هاکی در جهان گفت: رشته هاکی سومین رشته ورزشی پرطرفدار دنیاست این رشته ورزشی بسیار وسیع است و نیازمند نگاه و حمایت ویژه است همچنین رشته هاکی چمنی جز رشته های المپیکی و هاکی سالنی، چمنی و ساحلی نیز در بخش بانوان و آقایان جز رشته های آسیایی است.

وی با تاکید بر کیفیت تیم ایران بیان داشت: ورزشکاران ما از توانایی‌های فنی و مهارتی بسیار بالایی برخوردار هستند و در میادین بین المللی مورد توجه و تشویق دیگر ملت ها نیز قرار گرفته اند و فدراسیون هاکی تمام تلاش خود را جهت بالابردن سطح ورزشکاران خود خواهد کرد و در این مسیر نیازمند توجه، همکاری و حمایت وزارت ورزش و جوانان و دیگر ارگان ها هستیم.

رئیس فدراسیون هاکی تاکید کرد: کسب مقام سوم جهانی کار بسیار سختی است و ورزشکاران ما مانند همیشه ثابت کردند که میتوانند با تلاش ، پشتکار، همدلی و اخلاق ورزشکارانه پیروز میادین ورزشی باشند.