1402/07/08

دومین زمین چمن استاندارد ورزش هاکی کشور در جهرم احداث می‌شود

جهرم قطب جنوب کشور رشته هاکی و دومین شهرستان فعال در این ورزش درکنار تهران است.

دومین زمین چمن استاندارد ورزش هاکی کشور در جهرم احداث می‌شود/ جهرم قطب جنوب کشور رشته هاکی و دومین شهرستان فعال در این ورزش درکنار تهران است.

به گزارش اخبار جهرم، به منظور گسترش و توسعه‌ی ورزش هاکی در شهرستان جهرم، جلسه‌ای با حضور دکتر محمدرضا رضایی نماینده جهرم و خفر در مجلس، دکتر قدیمی رئیس فدراسیون هاکی کشور، مهندس شفیعیان فرماندار ویژه جهرم و تنی چند از اساتید دانشگاهی و اعضای هیأت هاکی جهرم برگزار شد.

🔻دکتر رضایی نماینده مردم شهرستان‌های جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی:

🔹یکی از ورزش‌هایی که در سطح جهانی به نام ایران ثبت شده، رشته‌ی هاکی است.

🔹با توجه به آب و هوای جهرم در ۶ ماهه دوم سال،‌ این شهرستان می‌تواند به عنوان یک پایگاه تیم ملی باشد

🔹شهرستان جهرم این افتخار را دارد که جوانان آن در حوزه‌های مختلف و در حوزه‌ی ورزش، افتخارات بزرگی کسب کرده‌اند. 

🔹در زمینه‌ی زیرساخت‌های ورزشی جهرم، قدم‌های استواری برداشته شده، بسیاری از ورزش‌ها در این شهرستان دارای سالن تخصصی هستند، چرا که جامعه‌ی ورزشی ما با استعداد است و سرمایه‌گذاری در این بخش، بازده خوبی دارد.

🔹علاوه بر اعتبارات وزارت ورزش و‌ جوانان، اعتبارات وزارت‌خانه‌های نفت و راه را در حوزه ورزش جهرم بکارگرفته‌ایم، که این امر موجب شده زیرساخت‌های مناسبی در  این شهرستان فراهم شود.

🔹در کنار ورزش، زیرساخت های دیگر شهرستان هم به سرعت در حال رشد است.

🔹جهرم اولین شهرستان فعال در رشته‌ی هاکی، در کنار تهران است که به عنوان قطب جنوب کشور در این رشته‌ی ورزشی شناخته خواهد شد، همچنین دومین زمین چمن استاندارد ورزش هاکی کشور در جهرم احداث می‌شود.

🔻در پایان این نشست مقرر شد تا تفاهم نامه‌هایی با اداره‌ی آموزش و پرورش و دانشگاه آزاد در راستای اجرای طرح استعدادیابی این رشته ورزشی منعقد شود. همچنین مقرر شد تا رشته‌ی دکترای جامعه شناسی ورزش به رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم اضافه شود. 

پیش از این جلسه، دکتر قدیمی از خوابگاه ورزشکاران در ورزشگاه تختی جهرم، به منظور آمادگی این شهرستان برای برگزاری اردوهای تیم ملی و همچنین زمین احداث ورزشگاه هاکی، بازدید کرد.