1401/07/15

دکتر قدیمی: تیم ملی هاکی مردان ایران برای تکرار قهرمانی آسیا به تایلند می رود

بهرام قدیمی رئیس فدارسیون هاکی صبح چهارشنبه با حضور در سالن ورزشی مجتمع فتح دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات ، از اردوی آماده سازی تیم ملی هاکی آقایان بازدید بعمل آورد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون هاکی، بهرام قدیمی رئیس فدارسیون هاکی صبح چهارشنبه با حضور در سالن ورزشی مجتمع فتح دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات ، از اردوی آماده سازی تیم ملی هاکی آقایان بازدید بعمل آورد . در این دیدار که با حضور دکتر زراعت معاون فرهنگی و دانشجویی و دکتر رضایی مدیرکل تربیت بدنی واحد علوم و تحقیقات صورت پذیرفت ، رئیس فدراسیون هاکی ضمن ابراز امیدواری از تکرار عنوان قهرمانی آسیا توسط تیم ملی آقایان عنوان کرد : تیم ملی از هفته پیش اردوی خود را به میزبانی دانشگاه تهران آغاز نمود که جا دارد از زحمات و امکانات مناسب و با کیفیتی که این دانشگاه در اختیار ما گذاشت کمال تشکر را داشته باشم  . الان در سالن ورزشی فتح دانشگاه علوم تحقیقات در خدمت دکتر زراعت معاون محترم فرهنگی و دانشجویی و دکتر رضایی مدیرکل محترم تربیت بدنی هستیم که این مکان خوب را در اختیار ما قراردادند تا انشالا با دعای خیر مردم تیم ملی با قهرمانی در مسابقات آسیایی تایلند در این شرایط سخت اقتصادی دل مردم را شاد کنند . تیم ملی بانوان هم در فیروزآباد استان فارس دوازدهمین اردوی خودشان را برگزار کردند که جا دارد از زحمات جناب آقای دکتر فروردین رئیس محترم فراکسیون ورزش مجلس و دکتر رستگار رئیس محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزآباد تشکر کنم که امکانات خوبی در استان در اختیار ما گذاشتند که امیدواریم بانوان عزیزمون برای اولین بار موفق به کسب سکو شوند .
وی در ادامه افزود : خداروشکر کادر فنی و اجرایی خوبی همراه تیم ها داریم که متشکل از روان شناس ، فیزیوتراپ ، بدن ساز ، مدیر فنی ، سرمربی و مربی میباشند.
انشالا تیم ملی آقایان و بانوان قبل از اعزام یک اردوی دیگر خواهند داشت و پس از آن در هفته دوم مرداد ماه به بانکوک اعزام میشوند که تیم های قهرمان و نائب قهرمان مجوز حضور در مسابقات جهانی آفریقای جنوبی در تیرماه ۱۴۰۲ را خواهند داشت که امیدواریم با تکرار قهرمانی تیم ملی آقایان که یک تیم جوان با ۴ بازیکن باتجربه هستند ،این مهم برای آنها بدست آمده و تیم ملی بانوان هم که بهترین عنوان آنها پیش از این مکان ششم آسیا بوده ، در صورت کسب سهمیه انشاالله در این مسابقات حضور یابند .
قدیمی درخصوص کشورهای همگروه تیم های ملی گفت : تیم ملی هاکی آقایان با تیم های تایلند ، چین تایپه و اندونزی و تیم ملی بانوان با قهرمان آسیا قزاقستان ، چین تایپه ‌، اندونزی و کامبوج همگروه خواهند بود .
وی با اشاره به مشکلات اقتصادی پیش روی
اعزام خاطرنشان کرد :برای اعزام هرچه بهتر
تیم های ملی به کمک و حمایت وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک لازم هست . خوشبختانه حضور یک نماینده از وزارت راه در هیئت رئیسه فدراسیون این امکان را وجود آورده که در صورت امکان جهت تهیه بلیط خط هواپیمای داخلی جهت  اعزام تیم ها از وزارت محترم راه کمک بگیریم زیرا با توجه به هزینه بسیار بالای پروازهای خارجی  ، روند اعزام دچار مشکل خواهد شد . 
وی با اشاره به کمک های کنفدراسیون هاکی آسیا گفت : خوشبختانه کنفدراسیون هاکی آسیا در راستای حمایت از فدراسیون هاکی ، تعداد ۲۵۰۰ چوب ، ۲۰۰۰ توپ و ۲۰ پد دروازبانی به ارزش حدودی ۲/۵ میلیارد تومان اهدا نموده که جهت کاهش هزینه ها حمل این وسایل به کشور ،از طریق زمینی درحال انجام هست، در صورتیکه اگر از طریق هوایی میخواستیم بیاوریم مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان باید هزینه میکردیم که این نتیجه برنامه ریزی و تجربه و تخصص در این زمینه است . 
وی درخصوص سابقه درخشان دانشگاه آزاد در امر ورزش کشور افزود : اصل عامل است داخل ساختار ، بعنوان نمونه ما الان در خدمت معاون محترم فرهنگی و دانشجویی و مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی  علوم و تحقیقات هستیم و چون که خود ما هم از خانواده دانشگاه آزاد هستیم حمایت مطلوبی از فدراسیون شده است . بخاطر همین است که افراد در سیستم مهم هستند و این دوستان میتوانستند کمک نکنند ولی کاملا حمایت کردند و خودشان هم الان در اردو حضور دارند و از دیدن ورزشکاران لذت میبرند . با دوستان از فدراسیون های دیگر که در ارتباط هستیم همیشه درخصوص همکاری با دانشگاه آزاد توصیه کردم از جمله فدراسیون های هندبال ، تکواندو و کاراته که روسای آنها از جنس دانشگاه آزاد هستند و ارتباط خوبی با این دانشگاه دارند. 
وی ادامه داد :دانشگاه آزاد اسلامی تجربه قوی در امر ورزش دارد و همواره از قدیم از بازوان نیرومند ورزش کشور بوده و درک میکند و در راستای هم افزایی و انسجام و حمایت تلاش کرده است . الان خود مقام عالی وزارت ورزش و جوانان که از جنس هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی هستند و از همه فدراسیون ها بدون تبعیض حمایت میکنند . ورزش کشور در راستای ایجاد شادی در بین مردم نقش مهمی دارد که دانشگاه آزاد اسلامی بصورت غیرمستقیم و پشت صحنه و وزارت ورزش و جوانان بعنوان روی صحنه با کمک و هماهنگی یکدیگر فعالیت میکنند.