1402/07/04

بهرام قدیمی: هدایت هاکی‌بازان مستعد برای ۳ سال آینده

رئیس فدراسیون هاکی گفت: برای حضور موفق در رقابت‌های المپیک ۲۰۲۵ سنگال از هم اکنون برنامه ریزی کرده‌ایم.

بهرام قدیمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما، افزود: از آن جا که هاکی سه سال آینده رقابت‌های المپیک نوجوانان را در سنگال پیش رو دارد برای حضور درخشان در این رقابت‌ها از هم اکنون برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده ایم.

وی گفت: هم‌اکنون یکدوره مسابقات شناسایی مستعدین و نخبگان این رشته در ۲ بخش دختران و پسران در ورامین در حال برگزاری است و با هماهنگی‌های انجام شده ارزیابان و کارشناسان فدراسیون در محل برگزاری این رقابت‌ها حضور دارند و بهترین‌ها را شناسایی و برای حضور در اردو‌های آماده‌سازی انتخاب می‌کنند.

رئیس فدراسیون هاکی افزود: هم اکنون در مجموع ۴۵۰ هاکی باز رده سنی پایه از سراسر کشور به ورامین آمده‌اند و برای راهیابی به جمع مستعدین همه تلاش خود را بکار گرفته‌اند، سطح این پیکار‌ها بسیار بالاست.

قدیمی گفت: با هماهنگی کارشناسان و اعضای کادرفنی تیم ملی برای ملی‌پوشان رده‌های سنی ۱۴، ۱۶ سال و کمتر از ۲۳ سال هم برنامه گسترده‌ای را در دستور کار قرار داده ایم چرا که آن‌ها آینده هاکی ایران را تشکیل می‌دهند و باید برای رویداد‌های بعدی آماده باشند.

وی افزود: تیم ملی هاکی مردان ایران بهمن امسال باید برای حضور در مسابقات جهانی عازم آفریقای جنوبی شود و در نظر داریم از مهر اردو‌های آماده‌سازی و تدارکاتی این تیم را برگزار کنیم.

رئیس فدراسیون هاکی در خصوص برگزاری رقابت‌های لیگ باشگاهی، گفت: قرار است مسابقات بخش بانوان از ۲۵ مهر آغاز شود و می خواهیم شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم که این رقابت‌ها با حضور ۱۰ تیم برگزار شود.