1402/07/08

دکتر صالحی امیری:جهش جدیدی درهاکی ایجاد شده وبا وجودهیات رئیسه فعلی ،هاکی می‌تواند با جهشی بزرگ در تراز رشته‌های بزرگ ما قرار بگیرد.

قول کمک ۱۱ هزار دلاری کمیته ملی المپیک به فدراسیون هاکی

دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک:

«جهش جدیدی درهاکی ایجاد شده وبا وجودهیات رئیسه فعلی ،هاکی می‌تواند با جهشی بزرگ در تراز رشته‌های بزرگ ما قرار بگیرد.»

دکتر سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک همراه با برخی از اعضای هیات اجرایی، از فدراسیون هاکی دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون، این دیدار روز یکشنبه 21 دیماه 99 در دفتر فدراسیون هاکی واقع در مجموعه ورزشی انقلاب صورت پذیرفت و دکترسیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک- دکتر بهرام قدیمی رییس فدراسیون هاکی- دکتر کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک و هادی ساعی- بهداد سلیمی- پیمان فخری- علیرضا رحیمی و مجید کیهانی همگی از اعضای اجرایی کمیته ملی المپیک و دکتر هاجر چنارانی عضو فراسیون مجلس شورای اسلامی به همراه دکتر علی اصغر کاراندیش و مجید رباطی همگی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون هاکی و دیگر عزیزان حضور داشتند.

دکتر بهرام قدیمی، رئیس فدراسیون هاکی در ابتدا گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های فدراسیون ارائه کرد واظهار داشت: «اگر حمایت مالی شویم تا ۶ ماه آینده کمپ تیم ملی را افتتاح می‌کنیم. علاوه بر این از کنفدراسیون هاکی آسیا تجهیزاتی را وارد ایران کردیم و برای سایر تجهیزات به کمک شما نیاز داریم چون انبارهایمان از این نظر خالی است و در این راستا به ۲۲ هزار و ۵۰۰ دلار احتیاج داریم‌.»

دکتر صالحی امیری در این نشست گفت:«سیاستی را دنبال می‌کنیم که ۱۰ تا ۱۵ نفر از قهرمانان ایران با سیاست جانشین‌پروری استخدام کمیته ملی المپیک شوند که این اتفاق در سال ۱۴۰۰ می‌افتد. نکته مهم دوم این است که بتوانیم ایده‌های جدیدی را وارد دستگاه بکنیم تا در خور شأن نظام اسلامی ایران ظاهر شویم.»

وی با بیان اینکه مجموعه مدیران ما کسانی هستند که سالیان طولانی در ورزش خاک خورده و تلاش کرده‌اند، افزود: «انگیزه‌مان از حضور در فدراسیون‌ها بیشتر تلاش برای قدردانی از زحمات عزیزان است. حضور دکتر قدیمی جهش جدیدی در هاکی ایجاد کرد البته باید از همه گذشتگان مخصوصا مرحوم شفیع یاد کنیم. معتقدم هیات رئیسه فعلی هاکی می‌تواند جهش بزرگی در هاکی ایجاد کند و هاکی در تراز رشته‌های بزرگ ما قرار بگیرد.»

 صالحی امیری در پایان در مورد درخواست مالی هاکی گفت: «از ۲۲ هزار دلاری که شما نیاز دارید، ۱۱ هزار دلار، معادل ۲۷۵ میلیون تومان به فدراسیون هاکی کمک می‌کنیم.۵۰ درصد را ما می‌دهیم و ۵۰ درصد دیگر را وزارت ورزش بدهد. در مورد زمین‌ها هم با آقای مهندس کریمی، مدیرعامل شرکت توسعه و تجهیز صحبت می‌کنم.»

دکتر هاجر چنارانی، عضو هیات رئیسه فدراسیون هاکی هم خواستار کمک مالی کمیته ملی المپیک شد و گفت: پتانسیل هاکی نگاه کوچکی از سمت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش می‌خواهد. از طرف دیگر زمین یکی از نیازمندی‌های ماست. سرمایه گذاران خوبی در فدراسیون گرد هم آماده‌اند و یک زمین ‌در آزادی و انقلاب درخواست کرده‌ایم که یک سرمایه گذار آماده ساخت این مجموعه با ارزشی بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان است، بنابراین نیازمند حمایت شما برای دریافت این موارد هستیم تا با این کار راهمان برای رسیدن به مدال در المپیک هموار شود.

در خاتمه این نشست از سوی کمیته ملی المپیک از خدمات ارزنده یداله قیاسیان مدرس ارزنده هاکی- مهندس نیلوفرعبدی سرمربی تیم ملی بانوان- زیبا یحیوی بهترین بازیکن لیگ و تیم ملی بانوان و دکتر مرتضی یحیی پور مسروری رییس هیات هاکی گیلان و مسئول کمیته هاکی ساحلی فدراسیون، با اهداء لوح تقدیر و جایزه ای به رسم یادبود قدردانی شد.

https://b2n.ir/500953 

https://b2n.ir/859618