1402/07/08

جلسه مجمع عمومی هیات هاکی استان تهران

نخستین جلسه مجمع عمومی هیات هاکی استان تهران با حضور رییس جدید این هیات و اعضای آن برگزار شد. 

نخستین جلسه مجمع عمومی هیات هاکی استان تهران با حضور رییس جدید این هیات و اعضای آن برگزار شد. 
در ابتدای جلسه، «عاطفه رحیم‌منش» نایب رئیس هیات هاکی استان تهران با معرفی ارکان، کمیته‌ها و هیات‌های منطقه‌ای این هیات شروع کار جدید هیات هاکی استان تهران را امیدوارکننده خواند. 
در ادامه این جلسه، اعضای مجمع عمومی با معرفی خود، به تشریح اقدامات انجام شده، وضعیت موجود ورزش هاکی در استان تهران، امکانات و تجهیزات، کمبودها، برنامه‌ها، آسیب شناسی وضعیت گذشته و... پرداختند و انتخاب «مجید رباطی» به عنوان رییس هیات هاکی استان را گامی به پیش‌رو برای حرکت به سمت جلو و احیای جایگاه استان تهران در ورزش هاکی برشمردند. 

علی خسروی، مشاور امور فدراسیون‌ها و هیات‌های ورزشی شهرداری تهران نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی سازمان ورزش شهرداری تهران در افزایش ارتباطات با هیات‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد گفت: وقتی مرحوم شفیع ریاست فدراسیون هاکی را برعهده گرفت، بسیاری فکر می‌کردند که این رشته، یک ورزش لاکچری است اما با گذشت زمان، هاکی جای خود را در میان مردم باز کرد و فراگیر شد. 
وی با تاکید بر توسعه و مردمی شدن ورزش هاکی اظهار داشت: سازمان ورزش شهرداری تهران قراردادی را با هیات هاکی استان تهران به امضا رسانده است که می‌تواند زمینه‌ساز توسعه این ورزش شود. در این چارچوب، شهرداری تهران آماده همکاری و توسعه همکاری با هیات هاکی استان تهران و در اختیار قرار دادن سالن‌ها و امکانات خود است.

محمد مومنی، رییس اداره ورزش منطقه ۱۰ شهرداری تهران نیز در این جلسه تصریح کرد: امیدوار هستیم با همکاری پیشکسوتان، بازیکنان، مربیان و مجموعه‌های ورزشی زمینه توسعه ورزش به ویژه رشته هاکی در شهر تهران فراهم و کشف استعدادهای جدید فراهم شود. 
وی زمینه و شالوده توسعه ورزش را همگانی و محلی شدن آن دانست و خاطرنشان کرد: اگر ورزش در محلات توسعه یایند، استعدادهای جدید شناسایی و ورزش قهرمانی نیز رشد می‌کند. 

مجید رباطی، رییس هیات هاکی استان تهران هم در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان تهران ابراز داشت: شهر تهران و شهرستان‌های آن دارای ظرفیت زیادی بخصوصی هستند؛ در این چارچوب، شاید استان تهران دارای امکانات و ظرفیت‌هایی باشد که شاید در کشور کم‌نظیر باشند و شاید هم از نظر سرانه فضای ورزشی در رنج باشند. 
وی با تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی برای توسعه ورزش هاکی بیان کرد: باید با برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت نشان دهیم استان تهران از توانمندی‌های خوبی در حوزه ورزش هاکی برخوردار است و می‌تواند رقیب بسیاری از رشته‌های مختلف ورزشی باشد. 
رییس هیات هاکی استان تهران اولویت خود را همکاری با بدنه و پیشکسوتان این ورزش دانست و یادآور شد: خوشبختانه با مشکل کمبود فضای ورزشی روبه‌رو نیستیم و لوازم ورزشی مرتبط با آن را می‌توانیم در کوتاه‌مدت تامین کنیم تا در این چارچوب، زمینه فعالیت و استفاده از ظرفیت‌های آن در مناطق و شهرستان‌های تهران مهیا شود. 
رباطی با تاکید بر ضرورت معرفی ورزش هاکی در نواحی، مناطق و شهرستان‌ها عنوان کرد: آموزش و پرورش و شهرداری دارای ارتباطات اجتماعی و پیوند تنگاتنگی با اقشار مردم و گروه‌های مختلف اجتماعی است و افزایش ارتباط با این دو نهاد، می‌تواند زمینه‌ساز ارتباط بهتر و بیشتر ورزش هاکی با مردم شود. 
وی وجود ۶۰۰ ورزشکار در رشته هاکی در استان تهران را با توجه به ظرفیت‌های آن بسیار اندک خواند و گفت: وضع موجود برازنده وضعیت مطلوب نیست. بنابراین باید به سمت رویدادسازی رفته و از تمامی ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل استفاده کنیم. در این صورت، می‌توان به توسعه ورزش هاکی امیدوار بود. 
رییس هیات هاکی با ضروری دانستن توسعه فعالیت‌ها در فضای مجازی اظهار داشت: با معرفی، رویدادسازی و فعالیت مستمر می‌توان استعدادیابی کرده و از ظرفیت‌ها استفاده کرده و ظرفیت‌های جدیدی را هم شناسایی کرد.