1402/07/08

ساخت آکادمی بین‌المللی هاکی چمنی ایران

کمک ۲۵۰ هزار دلاری فدراسیون جهانی برای ساخت آکادمی بین‌المللی هاکی چمنی ایران

عملیات احداث پروژه آکادمی بین‌المللی هاکی چمنی ایران در مجموعه ورزشی آزادی مدتی است آغاز شده و تا دو سال آینده به پایان می‌رسد.

به گزارش ایسنا، پروژه ساخت آکادمی بین‌المللی هاکی چمنی به تازگی آغاز شده است و مطابق با پیش‌بینی مسئولان زمین چمن آن تا پایان سال و کل این پروژه ظرف دو سال به پایان می‌رسد و می‌توان از آن بهره‌برداری کرد. فدراسیون هاکی برای این آکادمی زمینی به مساحت ۷ هزار و ۷۰۰ متر مربع در استادیوم آزادی در اختیار گرفته است.

فدراسیون هاکی حدود سه ماه است که یک قطعه زمینه واقع در ضلع جنوبی استادیوم ۱۲ هزار نفری آزادی تحویل گرفته‌ که محل جمع‌آوری ضایعات مجموعه ورزشی آزادی بوده است. پس از خروج ضایعات مرحله فنس کشی و تجهیز کارگاه در حال انجام است. 

طبق اعلام مسئولان این پروژه، نقشه‌برداری زمین توسط پیمانکارانی که از طریق سامانه تجهیزات دولت انتخاب می‌شوند، انجام خواهد شد. نقشه برداری UTM و توپوگرافی آن انجام شده است، تسطیح زمین و احداث کارگاه و آغاز عملیات عمرانی هم طی هفته‌های آینده خواهد بود. 

از طرفی مسئولان پروژه مدعی شده‌اند که فدراسیون جهانی شرکتی که استادیوم هاکی المپیک ۲۰۲۰ توکیو را ساخته موظف کرده که در طراحی، ساخت و تامین تجهیزات مورد نیاز ایران نظارت کنند. ضمن اینکه قرار است فدراسیون جهانی حدود ۲۵۰ هزار دلار تجهیزات از جمله چمن مصنوعی در اختیار فدراسیون ایران قرار بدهد. 

هزینه این پروژه هم علاوه بر کمک فدراسیون جهانی که در زمینه تجهیزات می‌کند، توسط فدراسیون هاکی تامین می‌شود. همچنین شهرداری هم در زمینه اختصاص تجهیزاتی چون کامیون و تجهیزات مکانیکی کمک خواهد کرد.