1401/07/15

مصاحبه اختصاصی دکتر قدیمی ریاست محترم فدراسیون با خبرگزاری صدا و سیما پیرامون حضور تیم هاکی دانشجویان پاکستان در کشور و موضوعات مربوط به هاکی چمنی بانوان

رئيس فدراسیون هاکی گفت: نخستین بار است که برای حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک فرانسه تیم هاکی روی چمن بانوان را تشکیل داده ایم و برای رشد آن‌ها برنامه‌های گسترده‌ای داریم.

بهرام قدیمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: رقابت‌های انتخابی تیم ملی هاکی روی چمن بانوان را سال گذشته برای نخستین بار برگزار و از میان ورزشکاران شرکت کننده ۵۴ نفر از بهترین‌ها را در ۲ رده سنی کمتر از ۱۸ و بالای ۱۸ سال انتخاب کردیم.
وی گفت: تاکنون سه مرحله اردوی تدارکاتی و تمرینی برای این بازیکنان برگزار کرده ایم، از تیم ملی پاکستان دعوت کردیم تا با حضور در ایران یک دوره اردوی تمرینی مشترک با تیم ملی بانوان هاکی روی چمن ایران داشته باشند.
رئیس فدراسیون هاکی افزود: اردوی مشترک تیم ملی هاکی روی چمن ایران و دانشجویان پاکستان در زمین چمن شهریار در حال برگزاری است و تاکنون ۳ دیدار تدارکاتی میان تیم‌ها برگزار شده است و ۹ نفر از بهترین مربیان هاکی روی چمن در قالب کادر ارزیابی عملکرد همه بازیکنان ملی پوش در هر ۲ رده سنی را به طور دقیق زیر نظر دارند.
وی گفت: پاکستان بهترین هاکی بازان جهان را دارد، تشکیل اردوی تدارکاتی مشترک با بازیکنان این کشور باعث می‌شود تا ملی پوشان کشورمان هر چه سریعتر به آمادگی و تجربه لازم دست پیدا کنند.

انبار‌های خالی‌مان پر شد 

رئیس فدراسیون هاکی اظهارداشت: در طول ۲ سال کرونایی به علت رعایت مسائل بهداشتی نتوانسته بودیم ۲۰۰۰ توپ، ۲۰۰۰ چوب و ۲۱ پد دروازه بانی را که کنفدراسیون آسیا به ایران اهداء کرده بود را وارد کنیم و همه انبارهای‌مان از تجهیزات خالی شده بود و استان‌ها وسایل برای تمرین نداشتند.
قدیمی گفت: از آن جا که مقر کنفدراسیون هاکی آسیا در پاکستان قرار دارد ملی پوشان و دانشجویانی که برای تشکیل اردوی تدارکاتی به ایران آمده‌اند در چمدان‌های خود برخی اقلام‌مان را جا داده و به ایران وارد کردند.
وی افزود: هم اکنون این تیم ۲۰۰ توپ، ۲۰۰ چوب و تعدادی پد دروازه بانی را به ایران آورده است که این راه ورود تجهیزات هیچ گونه بار مالی را برای فدراسیون به همراه نداشت.
وی افزود: بنا به دعوت فدراسیون هاکی پاکستان از تیم ملی ایران احتمال دارد ملی پوشان را اردیبهشت ماه برای انجام بازی‌های دوستانه و تدارکاتی به این کشور اعزام کنیم.

به دنبال نظر مساعد مسئولان هستیم

رئیس فدراسیون هاکی گفت: درصدد هستیم با برگزاری اردو‌های تدارکاتی منسجم و حرفه‌ای سطح عملکرد بانوان هاکی روی چمن را تا زیادی بالا ببریم و نظر مسئولان را برای حضور این تیم در رقابت‌های انتخابی المپیک که مرداد ماه به میزبانی اندونزی در جاکارتا برگزارمی شود، جلب کنیم.

 

https://www.iribnews.ir/00ELqU