1401/07/14

بازدید دکتر سجادی وزیر محترم ورزش از اردوی هاکی چمنی بانوان

 به گزارش روابط عمومی فدراسیون هاکی ، دکتر سجادی وزیر محترم ورزش و جوانان عصر امروز جمعه با حضور در محل تمرینی ملی پوشان بانوی هاکی کشورمان، با آنها دیدار و گفت وگو کرد.

ایشان در بازدید از اردوی تیم ملی هاکی بانوان اظهار داشت :«امروز همراه با رییس فدراسیون آقای دکتر قدیمی بازدیدی از اردوی تیم ملی بانوان هاکی روی چمن داشتیم. خوشبختانه علی‌رغم سردی هوا گرمای خوبی در اردوی بانوان است.»

دکتر سجادی افزود : «دکتر قدیمی رییس فدراسیون نیز گزارش خوبی از روند آماده‌سازی تیم‌ها داد.»

وزیر ورزش با اشاره به سابقه درخشان دکتر قدیمی در ورزش دانشگاه آزاد خاطر نشان کرد: «دکترقدیمی منشا تحولات زیادی در ورزش دانشگاه آزاد بوده که مدیریت ۷۳ تیم ورزشی دانشگاه آزاد تنها بخش کوچکی از آن است.»

وی افزود : « یک اتفاق خوب برای این رشته راه‌اندازی هاکی روی چمن بانوان بعد از حدود ۵۰ سال است . خیلی خوشحالیم بعد از این همه سال با تلاش مدیریت و مجموعه فدراسیون هاکی روی چمن بانوان راه‌اندازی شد. یکی دیگر از اهداف ما راه‌اندازی هاکی ساحلی است چون از جذابیت خوبی برخوردار است. چوب و توپ هاکی ساحلی مخصوص است و درحال وارد کردن این تجهیزات هستیم و می‌خواهیم با برگزاری یک جشنواره ساحلی این رشته را به طور رسمی آغاز به کار کنیم. یکی از برنامه‌های ما استفاده از مانژهای سوارکاری برای رشته هاکی ساحلی است و می خواهیم کمبود فضا نداشته باشیم. در حاشیه استادیوم آزادی ۸ هزار متر زمین به فدراسیون هاکی اختصاص داده شده که درحال تجهیز است. ۳۵۰ هزار دلار لوازم و تجهیزات درحال وارد کردن آن هستیم و به زودی این رشته در کشور خودکفا می‌شود. امیدواریم سال ۱۴۰۱ نیز همچون سال ۱۴۰۰ شاهد رونق ورزش در رشته‌های مختلف باشیم.»

ایشان همچنین در خصوص کرسی بین المللی هاکی اظهار داشت : 

« کسب کرسی‌های بین‌المللی هاکی اتفاق بسیار خوبی است که تا به الان موفق شده‌ایم ۱۴ کرسی را به دست آوریم. آقای دکتر قدیمی ارتباطات بین‌المللی خوبی دارند که امیدوارم این ارتباطات تقویت شود. امیدوار هستیم که نشست‌های بین المللی و میزبانی از مسابقات مختلف را در رشته هاکی شاهد باشیم و اگر فدراسیون هاکی بخواهد میزبانی داشته باشد، ما در وزارت ورزش و جوانان حمایت لازم را خواهیم داشت» . 

وزیر محترم ورزش و جوانان در ادامه ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت مقام مادر و روز زن، از مادران عضو تیم ملی هاکی تقدیر کرد.